Różnica między Chevy K1500 lub C1500

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Różnica między Chevy K1500 lub C1500


Seria samochodów ciężarowych serii C i K w Chevroletie jest jedną z najstarszych i najbardziej zaprezentowanych ofert wszystkich firm, pozostających w produkcji na każdą chwilę pod warunkiem, że Camaro. Modułowość i adaptowalność były kluczowymi elementami sukcesu samochodów ciężarowych; GM oferowało podwozie w dziesiątkach różnych konfiguracji, dostosowanych do każdej potrzeby. Oznaczenia C15 i K15 (lub C1500 i K1500) oznaczały przejażdżki tak zwane jako modele 1/2-tonowe.

Podstawowa różnica

Podstawową różnicą między ciężarówką "C" i "K" jest to, że modele C są napędami na dwa koła, a modele K są napędami na cztery koła. W większości innych sposobów podwozie jest podobne, z tymi samymi podstawowymi opcjami, silnikami, przekładniami i wyposażeniem w większości zakresów. Największe różnice leżą w elementach napędowych na cztery koła i związanym z nim zawieszeniu.

Pierwsza generacja - 1960-1965

GM nie używał "C" jako "konwencjonalnego" oznaczenia dla najwcześniejszych ich dwukołowych przetworników, ponieważ to oznacza tylko napęd na dwa koła. Chevrolet zaprezentował numeryczne oznaczenie ciężarówki "K" w celu oznaczenia wersji napędu na cztery koła. Przetworniki serii 10 i 20 zostały sprężynami zwojowymi dookoła, a ciężarówki z serii 30 miały sprężyny z tyłu. Poza przypadkiem przenoszenia i przedniej osi, ciężarówki serii C i K były praktycznie identyczne.

Druga generacja - od 1967 do 1972 r

Co dziwniejsze, seria K z napędem na cztery koła była o 5-1 / 2 cala niższa niż w modelach dwukołowych, ale skrzynia przenosząca skrzynię biegów pozwoliła inżynierom utrzymać ten sam 12-1 / 2 calowy prześwit Poprzednich modeli. Chevrolet 400-kubiczny-cal duży-blok był opcją na wszystko ale 1971 K-seria samochody.

Trzecia generacja - 1973 - 1987

Wszystkie ciężarówki z serii C i K otrzymały nową ramę o wysokiej wytrzymałości, uaktualniono hamulce Hydro-Boost oraz sześć lub osiem cylindrów silników. Przenośna torba NP205 z procesorami serii K pozostała podparta do deski podłogowej samochodu, a seria K wykorzystywała zawieszenie sprężyny przedniej, zamiast samodzielnej konfiguracji serii C. Seria K również wyposażona została w opcjonalny system napędowy na cztery koła, a wszystkie modele serii K wykorzystały stalowe osłony i płyty poślizgowe, aby chronić narażone linie hamulca i elementy podwozia. Seria K w 1977 r. I później otrzymała przednią oś Dana 60 w ciężkich warunkach, a modele z 1981 r. I późniejszych otrzymały nową aluminiową obudowę przenoszącą aluminiową obudowę i automatyczną blokadę. Diesle były opcją na modelach dwukołowych dopiero w 1982 roku.

Czwarta generacja - 1988-2000

GM opuścił przednią oś pod napięciem na nową platformę GMT400, wybierając zamiast czterech niezależnych układów. Pakiet sportowy z napędem na cztery koła był opcjonalny tylko dla modeli na modele z napędem na cztery koła i składał się głównie z czarnych zderzaków i elementów wykończeniowych, rozbłysków kół, lusterek i obręczy aluminiowych o wymiarach 16 cali. Poza sprawą przeniesienia i wymaganym układem napędowym, ciężarówki z serii C i K na czwartej generacji były niemal identyczne.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.