Różnica pomiędzy normalnym i wysokim napięciem na klasycznych strunach gitarowych

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Różnica pomiędzy normalnym i wysokim napięciem na klasycznych strunach gitarowych


Struny gitarowe są jednym z najważniejszych elementów brzmienia i wrażenia gitary klasycznej. Struny mogą być wykonane z kilku materiałów i różnych grubości. Grubość gitarowych strunek nie tylko wpływa na to, jak się czują pod palcami, ale również na naprężenie na karku gitary.

Typy ciągów

Najczęstszymi materiałami stosowanymi do tworzenia gitarowych strun są stalowe i nylonowe. Stalowe struny są używane na gitarach elektrycznych (dzięki temu przetworniki magnetyczne mogą odczytywać drgania strun) oraz gitary akustyczne o pełnym rozmiarze. Gitary klasyczne nie powinny być jednak ciągnięte łańcuchami stalowymi. Pełny zestaw stalowych strunek ma zbyt dużą siłę na szyi klasycznych gitar, co może uszkodzić instrumenty. Zamiast tego, nylonowe struny lub nici mieszane (nylonowe struny na dolnym końcu, miedziane miedziane rany nawijające na wysokim końcu) mają tendencję do używania na klasycznych gitarach.

Napięcia łańcuchowe

Przy ciągach stalowych naprężenie ciągłe zmierza się przy użyciu rzeczywistego wskaźnika (w calach) sznurka. Chociaż niektóre zestawy nylonowych zestawów smyczkowych zawierają również wskaźniki łańcuchów, generalnie używają pojęć lekkich, normalnych lub dużych naprężeń. Strunami napięcia lekkiego są cieńsze struny, które powodują mniejsze naprężenie na szyi niż inne typy. Zwykłe struny naprężające stosują to, co ogólnie uważa się za standardową siłę naciągu na szyi gitary. Ciągnikami o wysokim napięciu są grubsze struny, które powodują większe napięcie na szyi niż inne typy ciągów.

Czuć

Początek gitarzystów może lubić wrażenie normalnych strun strunowych niż poczuć struny o wysokim napięciu. Grubość ciągów o wysokim napięciu zasysa palcami więcej niż normalne struny naprężające, co może zepsuć palce początkującego. Struny o wysokim naciągu działają dobrze na przyrząd z niską siłą, więc jeśli twoja gitara klasyczna zostanie założona z niską czynnością, możesz czuć się lepiej i reagować na wysokie struny.

Dźwięk

Nitki rozrzedzające, takie jak niskie lub normalne naprężenia, mają tendencję do słodkich, bardziej zaokrąglonych niskich i średnich niż duże napręŜenia. Vibrato ma tendencję do lepszego dźwięku niż cieńsze struny. Struny o wysokim napięciu są jednakże jasne, doskonale nadaje się do muzyki flamenco.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.