Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Mniej niż 5 procent dorosłych Amerykanów spełnia wszystkie zalecenia dietetyczne dotyczące optymalnego zdrowia serca. Konsumpcja żywności o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i sodu, ale bogatych w błonnik, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, ciśnienia krwi i ogólnego ryzyka wystąpienia chorób serca. Najbardziej pożywne potrawy dostarczają także licznych witamin, minerałów i roślinnych składników odżywczych.

Jagody

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Jagody są bogate w błonnik, witaminę C, potas i przeciwutleniacze - silne związki zwalczające choroby. Badanie opublikowane w wydanym w czerwcu 2010 r. Wydaniu "Journal of Nutrition" wykazało, że spożywanie napoju, które stanowiło równowartość 2 filiżanek jagód dziennie przez osiem tygodni znacznie zmniejszyło ciśnienie krwi i poprawiło inne markery zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Jeśli nie lubisz jagód, spróbuj malin, truskawek lub jeżyn - wszystkie są bogate w składniki odżywcze.

Ryba

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


American Heart Association zaleca dwa porcje ryb - najlepiej ryby tłuszczowe - co tydzień. Ryby tłuszczowe takie jak łosoś i makrele są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które zmniejszają ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu, niższych triglicerydów i zwiększają poziom lipoproteiny o wysokiej gęstości - dobrego cholesterolu - we krwi.

Liście Zielonych

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Zielone liście, takie jak szpinak czy collard green, są pakowane w liczne witaminy i minerały, a jednocześnie mają niski poziom kalorii. Jedna filiżanka gotowanego szpinaku spełnia codzienne wymagania witamin A i K oraz 50 procent dziennych wymagań dotyczących magnezu i witaminy C, a jednocześnie zawiera tylko 40 kalorii.

Orzechy

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Orzechy są żywnością bogatą w nienasycone tłuszcze, białko, błonnik, minerały, witaminę E, stanole roślinne i sterole. Jedzanie 1,5 uncji orzechów - w szczególności pistacji, orzechów włoskich lub migdałów - może znacząco poprawić poziom cholesterolu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Orzechy to zdrowe przekąski, które są łatwe do przenoszenia ze sobą, gdy jesteś w podróży.

Rośliny strączkowe

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Rośliny strączkowe obejmują fasolę, groszek i soczewicę - wszystkie mają niski tłuszcz, dużo błonnika i dostarczają wysokiej jakości białka roślinnego. Badanie opublikowane w "Archives of Internal Medicine" z listopada 2012 r. Wskazuje, że 1 filiżanka roślin strączkowych zwiększa poziom cukru we krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Możesz łatwo wymieszać rośliny strączkowe w zupach, zapiekankach i makaronach lub wrzucić je do sałatek.

Owies

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Owies dostarczają bardziej rozpuszczalnego włókna - typu, który obniża poziom cholesterolu - na porcję niż prawie każde inne ziarno. Nie tylko płatki owsiane poprawią Twoje zdrowie serca, może pomóc Ci schudnąć. Ponieważ płatki owsiane są tak bogate w błonnikowe, mogą pomóc poczuć się pełniej przez dłuższy okres czasu, co pomaga zmniejszyć spożycie kalorii przez cały dzień. W przypadku potrójnego zagrożenia super żywności, złożyć mąkę owsianą garlicą jagód i łyżką pociętych orzechów.

Ciemna czekolada

Siedem Super Foods dla Zdrowia Serca


Nawet słodka kuracja, jak ciemna czekolada, może poprawić zdrowie serca. Ciemna czekolada jest bogata w flawonoidy, związki, które mogą zapobiegać zakrzepom i utwardzaniu tętnic. Ponieważ czekolada jest wysoka w kalorii, ograniczyć się do kawałka 1 uncji z 70 procentami kakao lub więcej.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.