Skutki uboczne Truvii i Stevii Plant

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Skutki uboczne Truvii i Stevii Plant


Truvia i stevia różnią się znacznie bardziej niż można się spodziewać. Stevia jest nazwą rośliny, ale również oznacza słodko-degustujące substancje naturalnie występujące w liściach rośliny. Kiedy substancje są ekstrahowane, są one stosowane w kilku substytutach cukru. Truvia to nazwa marki substytutu cukru zawierającego niewielką ilość stevii i dużej ilości erytrytu. Zarówno Truvia, jak i stevia są ogólnie bezpieczne, ale dla stewii pozostają pewne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa.

Stevia podsumował

Liście rośliny Stevia rebaudiana zawierają liczne substancje zwane glikozydami stewiolowymi, które smakują 250 do 300 razy słodsze niż cukier stołowy, informuje Texas A & M AgriLife Extension. Dwa glikozydy - oczyszczony stewiozyd i rebaudiozyd A lub reb-A - są dopuszczone do stosowania jako substytuty cukru. Po trawieniu stevia jest całkowicie wyeliminowana z organizmu, więc nie dostarcza żadnych kalorii. Nie wpływa to również na poziom cukru we krwi. Oczyszczona forma jest stabilna termicznie, dzięki czemu można ją używać do gotowania. Kilka firm produkuje słodycze zawierające stevię i sprzedaje je pod różnymi markami.

Wyjaśnij Truvia

Truvia składa się z erytrytu, stevii i naturalnych smaków, ale erytrytol jest głównym składnikiem, co stanowi 85 procent całkowitej masy produktu. Erytrytol jest jednym z kilku środków słodzących, które są znane jako alkohole cukrowe, które są wytwarzane przy użyciu drożdży do fermentacji cukru. Podobnie jak stewia, erytrytol zawiera zero kalorii, nie podnosi poziomu cukru we krwi i może być stosowany do gotowania. Różnica polega na tym, że erytrytol smakuje od 60 do 80 procent mniej słodkich niż cukier w stołach, informuje Centrum Nauki w Interesie Publicznym. Erythritol dodaje do Truvii masę i fakturę, dlatego słodkość jest potrzebna tylko niewielkiej ilości stevii.

Efekty uboczne i bezpieczeństwo

Według doniesień Drugs.com, nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych dla stevii. Według grupy, alkohole cukrowe są znane ze względu na ich zdolność do wywoływania gazu i biegunki, ale erytrytol jest inny i zwykle nie powoduje tych problemów - informuje Drexel University College of Medicine. Bardzo wysokie dawki stewii mogą obniżać ciśnienie krwi, co budzi obawy, że może mieć wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia bezpieczeństwa dla osób z chorobami układu krążenia, a także dla dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz osób z chorobami wątroby lub nerek, zauważa Uniwersytet New York w Langone Medical Center. Stevia może również oddziaływać z lekami stosowanymi w leczeniu cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi.

Wskazówki dotyczące zużycia

Należy pamiętać, że stevia w całości liści i surowe lub nieoczyszczone wyciągi nie są zatwierdzone jako bezpieczne. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ustaliła dopuszczalne dzienne spożycie stewii, czyli maksymalnej ilości, którą można bezpiecznie spożywać codziennie przez resztę swojego życia. Możesz bezpiecznie spożyć 4 miligramy stevii dziennie na każde 2,2 kilograma masy ciała. To działa na 182 miligramy stewii na 100 funtów. Erythritol nie ma akceptowalnego dziennego spożycia, ale większość dorosłych może bezpiecznie spożywać do 50 gramów dziennie, donosi Centrum Nauki w Interesie Publicznym.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.