Spinning Tops dla projektów naukowych

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Spinning Tops dla projektów naukowych


Proste, ale trudne, przędze mają historię sięgającą 4000 lat, do starożytnego Egiptu. Nauczyciele, uczniowie i naukowcy dziwią się tej małej zabawce demonstracji złożonych teorii i abstrakcyjnych pojęć w inżynierii, fizyce, nauk ścisłych, a nawet biologii. Momentum, bezwładność, masa, precesja żyroskopowa, tarcie i energia stają się jasne, eksperymentując z przędzalnikiem.

Wytyczne dotyczące projektu naukowego

Kompleksowy projekt naukowy zawiera pytanie badawcze, hipotezę, procedurę, wyniki i wnioski. Aby zacząć, musisz zadać kilka pytań, na przykład "Jak to działa?" I "Co się stanie, jeśli zmienię jedno i zachowam inne warunki?" Następnie przewidujesz efekty zmian, patrząc na warunki i myślenie jak naukowiec. Po eksperymentowaniu, aby zobaczyć różne rezultaty, obserwuj i nagrywaj swoje wyniki.

Kolory podstawowe

Łatwy projekt naukowy dotyczący addytywnych kolorów podstawowych przyłącza wykres kołowy - z co najmniej trzema trójkątami o równych rozmiarach na zielono, czerwono i niebiesko - na powierzchnię wierzchołka. (Różni się to od podstawowych kolorów pigmentów, które są czerwone, żółte i niebieskie). Gdy górna linia obraca się z największą prędkością, zamiast odrębnych kolorów widać blask białego. W przypadku projektu naukowego możesz użyć kolorów tęczy i zademonstruj, jak kolory się mieszają i odbicie światła, które pochodzi z nich. Również próby wzorców kolorów, czarno-białych wirów i różnych wzorów można odpowiedzieć na pytanie: "Czy to wpływa na ludzkie oko?"

Masa

Jeśli manipulujesz masą przędzy, osiągniesz różne rezultaty dla pędu i długowieczności kręcenia. Projekt naukowy mógłby zwiększyć wagę do dołu górnej lub w pobliżu obwodzie, przy użyciu materiałów, takich jak modelowanie gliny lub podkładek. Twój projekt odpowie na pytanie: "Jak to wpływa na spin, i dlaczego?"

Jeśli umieścisz taką samą wagę na przędzeniu, ale przesuwaj ją stopniowo z obwodzie, zauważysz mniejszą bezwładność obrotową w pobliżu środka, ponieważ bezwładność obrotowa zależy nie tylko od masy wierzchołka przędzalniczego, ale również od Położenie masy. Można również zbadać kinetyczną i potencjalną energię związaną z tarciem, która powoduje, że wierzchołek powoli i w końcu zatrzymuje się.

Inżynieria, Fizyka i Technologia

W ramach programu "Matematyka i Nauka w górę" w sierpniu 2010 r. Uczniowie szkół średnich w Georgetown, w Delaware, korzystali z działu technologii inżynierskich w Delaware Technical & Community College, aby zbudować najbardziej wydajną przędzalnię. Jako trzyczęściowy projekt można opracować koncepcję fizyki stosowanej wagi, środka ciężkości i bezwładności obrotowej. Aby zbudować przędzalnię, będziesz eksperymentować z kilkoma materiałami - takimi jak aluminium, karton, glina, pióro, drewno, a nawet dysk kompaktowy - i porównaj wpływ na kręcenie. Uczniowie z powysiętymi obyczajami używali wspomaganego komputerowo projektu lub programu CAD, aby utworzyć trójwymiarowy model swojej topy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.