Środki zaradcze do usuwania plam na wodzie

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Środki zaradcze do usuwania plam na wodzie


Te nieprzyjemne spojrzenia są rzeczywiście tworzone przez minerały, takie jak wapń, wapień i magnez w naszej wodzie. Dobrą wiadomością jest to, że cię nie skrzywdzą. Pozostają jednak złe wieści, a to jest powszechnie określane jako plamy z twardego wody. Niezależnie od powierzchni, wzbogacone w minerały akcenty wody stają się domami dla punktów, w tym urządzeń i wyposażenia.

Brudna Prawda

Najczęstszym miejscem na plamy twardego wody rozwijać się szybko jest w łazience, gdzie prowadzimy dużo wody. Często zaczynają swoje żałosne życie jako cienka, sproszkowana folia wyglądająca na plastikowych, szklanych i porcelanowych powierzchniach. Pozostałość ta wynika z reakcji między mydłem a minerałami w wodzie. Jeśli w wodzie jest dużo żelaza, możesz zauważyć trochę szlamu, który wydaje się być zabarwiony na czerwono. Miedź i mosiądz często rozwijają niebieską lub zieloną pozostałość z kwasowych składników obecnych w wodzie z kranu.

Ponieważ użycie wody nie jest ograniczone do łazienki, można spodziewać się innych klęsk żywiołowych w kuchni i pralni. Urządzenia, takie jak zmywarki i pralki do prania, są narażone na działanie twardych plam wody na każdej z powierzchni, które stykają się z twardą wodą. Te łatwe środki do usuwania plam są bezpieczne dla wszystkich dotkniętych urządzeń i urządzeń.

Usuwanie plam

Co wielu ludzi po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że proste mydło i woda nie usuwają plam wody powstałych w wyniku pozostałości mineralnych. W rzeczywistości mydło naprawdę służy jedynie do uczynienia plam trudniejszym do usunięcia, ponieważ łączy się z tymi minerałami w celu stworzenia upartej skali.

Na szczęście można walczyć z prostymi chemikaliami domowymi i robić to na tanie. Prawdopodobnie masz już wszystko, czego potrzebujesz do odprowadzania arsenału wody. Uzbroj się w niechciane szorowarki, starą szczoteczkę do zębów, puste plastikowe butelki do rozpylania, sok z cytryny, ocet, sól, sody do pieczenia, szampon i wosk samochodowy.

Plamki wodne Spritz spoglądają obficie białym ocetem, który zawiera kwas octowy. To zacznie się łagodzić i rozluźnić twardą wodę i gromadzić się szmatką. Niech to ustawi się na pięć minut i sprawdź, czy nie wyschła. Jeśli tak, spritz ponownie. Powtarzaj po pięciu minutach więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba, przez około 15 minut w solance. Teraz wypluć miejsca za pomocą nieczystego zarośli i użyj starego szczoteczki do czyszczenia, aby dotrzeć do miejsc. Dokładnie wypłucz gorącą wodą i natychmiast wyschnij miękkimi ręcznikami.

Jeśli pozostało jeszcze jakieś zabarwienie, chwyć sok z cytryny i powtórz proces.

Jeśli nawet sok z cytryny nie skończy pracy, nadszedł czas, aby zagrać w piłkę twardą. Połączyć równe części soli i sody oczyszczonej, dodać kilka kropli wody, aby uzyskać grubą pastę. Soda oczyszczona będzie działać w celu rozjaśnienia plam z wody twardej, podczas gdy sól służy jako nieszkodliwa, łagodna ścierność. Smaruj szpilkę dobrze na plamy wody i pozwól mu ustawić przez około 20 minut. Atakuj energicznie, płucząc i osuszyć.

W przypadku prostego szlamu mydlanego wystarczy rozprowadzić lekką powłokę szamponu i opatrzyć szczoteczką do zębów. Szampon jest idealny do złamania olejów, które łączą się z mydłem w celu stworzenia tego nieprzyjemnego szumowiny.

Ominę Prewencji

Ponieważ włókno szklane i tworzywa sztuczne wydają się najbardziej dotknięte plamami wodnymi, to tylko sensowne jest, aby przejść trochę dalej z niektórymi profilaktycznymi lekami. Dobry stary wosk samochodowy jest naturalny dla tego. Wszystko co musisz zrobić, to nakładać warstwę swojego ulubionego wosku zgodnie z instrukcjami dotyczącymi opakowania na świeżo wyczyszczone i suszone urządzenia i zdejmij je zgodnie z instrukcjami. To proste rozwiązanie ogranicza się do cudownego odpychania znacznej ilości plam.

Szybkie codzienne utrzymanie dotyku sprawi, że utrzymasz te nieprzyjemne plamy na wodzie. Wymieszać równe części wody destylowanej i ocet biały w butelce do rozpylania. Użyj wody destylowanej, jeśli to możliwe, ponieważ nie zawiera żadnych minerałów obecnych w wodzie wodociągowej, które powodują nieszczęścia. Spritz roztwór do czyszczenia na powierzchnie problemu, wypłukać gorącą wodą i całkowicie wyschnąć, aby zapobiec plamieniu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.