Stosuje się do kokosowego muszli

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Stosuje się do kokosowego muszli


Kokosy zawierają białe, soczyste mięso i pyszny napój, zwany powszechnie "kokosową wodą". Te orzechy rosną na tropikalnej palmy kokosowej (Cocos nucifera), znanej jako "drzewo życia", która osiąga do 30 metrów wysokości i nie zapewnia Tylko odzież, materiały budowlane i drewno. Nietypowe zastosowania w przypadku powłok kokosowych obejmują budowę masek gazowych.

Artykuły gospodarstwa domowego

Po usunięciu orzechów w dwóch i usunięciu jadalnego mięsa, oczyszczone i suszone muszle stanowią wiele naczyń dla gospodarstw domowych. Należą do nich gotowe naczynia do picia, miski do gotowania i jedzenia, a także wiele łyżek i kadzidełek. Z małym rzeźbieniem, muszle kokosowe są spreparowane do serwerów sałatkowych, a nawet haczyków do palenia tytoniu. Wysokie zdobione wersje tych codziennych naczyń, a także torebki, ramki i grzechotki (często z nazwą obszaru) zakupione są przez odwiedzających jako pamiątki podróży do regionów takich jak południowa Azja, gdzie palma kokosowa rośnie obficie.

Paliwo

Kokosy dostarczają pożywienia w postaci mięsa, oleju i wody, a także środków na przygotowanie posiłku. Nieprzetworzone muszle kokosowe (całe użyte lub cięte na sekcje), szybko palą i powodują, że ogień jest gorący. W krajach takich jak Indie, które są największym na świecie producentem i eksporterem produktów z kokosa, puste muszle kokosowe są wykorzystywane do wyrobu cegieł węglowych do gotowania. Proces ten polega na spaleniu pociętych muszli w środowisku o małej zawartości tlenu, który usuwa większość wilgoci i tworzy lekki, długi produkt, który można łatwo wyeksportować.

Akwaria

Skorupki kokosowe są wykorzystywane jako małe jaskinie do akwariów i sprawiają, że są one szczególnie dobre na kryjówki dla samic escorting smażenia ryb. Entuzjastów akwarium domowego z kałamarnicą w zbiorniku może spróbować dodać kilka połowę kokosowych muszli w nadziei obserwowania nowych zjawisk. Według National Geographic, ośmiornice w pobliżu wybrzeża indonezyjskiego obserwowano sprytnie przy użyciu dwóch pół-skorup kokosowych domów mobilnych. Zwierzęta wykorzystują macki do chwytania i przenoszenia części muszli podczas podróży, a następnie po prostu zmontuj nakrętki podczas odpoczynku. Ten trudny dom, który oferuje im unikalne przebranie, wywołał zamieszanie wśród biologów, takich jak Mark Norman, którzy skomentowali: "byliśmy zdumieni, nie można było śmiać się pod wodą i zalewać maską (scuba)".


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.