Symboliczne Znaczenie Umbrellas

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Symboliczne Znaczenie Umbrellas


Urządzenie to było od setek lat po pochodzeniu z Azji. W podróżach po Azji i Europie jego nazwa ewoluowała i wzrasta, ponieważ każdy język pozostawił ślad w etymologii. Sztuka wielokulturowa i wielokulturowa posiada parasol. Jej reprezentacje i symbolika są różne.

Buddyzm indyjski

Buddyzm składa się z ośmiu pomyślnych symboli, indywidualnie związanych z Buddą - a parasol jest jednym z nich. Parasol jest tradycyjnym indyjskim symbolem bogactwa i statusu, podobnie jak każda zdolność do ochrony przed złymi warunkami pogodowymi. Dla buddystów pionowa rączka wspierająca kopułę parasola reprezentuje centralną oś, która podtrzymuje świat. Jeśli parasol znajduje się nad ważną osobą, wskazuje, że osoba lub symbol poniżej jest centrum wszechświata. Parasole mogą również stanowić rodzaj mobilnej świątyni. Dlatego też obrazy Buddy często przedstawiają nad głową duży i wyszukany parasol.

Orientalne Znaczenie

Na Wschodzie parasol jest symbolem oszczędności i statusu tak jak w Indiach. Reprezentuje bogactwo, jeśli jest w stanie osłonić się przed upałem słońca. Ponadto, symbolika bycia w stanie osłonić się przed upalającym ciepłem, stanowi ochronę przed duchowym cierpieniem i innymi innymi szkodliwymi siłami.

Znaczenie w snach

Są dwa sposoby czytania przedmiotów we śnie. Pierwszy to psychologiczne znaczenie, a drugi - mistyczny lub przesądny. Psychologiczne znaczenie parasola może oznaczać ochronę, a deszcz może oznaczać uwolnienie emocji, znaczenie parasola jest takie, że jesteś gotowy na to uwolnienie napięcia. W Wielkiej Brytanii, pun mówi: "menedżer banku pożyczy tylko parasolce, jeśli słońce świeci. Może to być podobna sugestia bezpieczeństwa we śnie. Mistyczna interpretacja mówi, że utrata parasolki we śnie jest pozytywna. , Znalezienie jednego jest negatywne, ponieważ jest to przewidywanie straty w biznesie.

Starożytna Grecja

Według Arystopanesa, w starożytnej Grecji parasol był niezbędnym elementem dla pani, która ma nosić. Jeśli ktoś miałby nosić nosze, to znaczy, że był zniewieściałym. Podobnie, w symbolice duchowej, reprezentowała niższość i uległość.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.