co to jest tkanina wojskowa u 18

Advertisement
Dom i ogród

Co to jest tkanina akrylowa?

Pierwszy nazywany "włóknem A" przez firmę DuPont podczas badań nad sposobami poprawy włókien sztucznych włókien sztucznych, akrylowe włókna polimerowe zostały odkryte przez naukowca pracującego dla firmy w 1941 roku. Firma DuPont zamierzała używ...Read more »

Admin 12-04 23 Views 0 Comments

Dom i ogród

Co to jest tkanina Batiste?

Batiste - bardzo miękka, nieprzezroczysta tkanina, zwykła tkana i lekka - najczęściej ma włókna z bawełny, wełny, lnu, poliestru lub mieszanki syntetycznej. Kiedy produkuje się batiste, nie ma kwasu siarkowego, więc materiał nie jest przezroczysty, j...Read more »

Admin 03-01 1 Views 0 Comments

Dom i ogród

Co to jest tkanina otomańska?

Tkanina osmańska jest specjalistycznym materiałem włókienniczym używanym głównie do tapicerki lub ciężkich odzieży wierzchniej. Splot tkaniny nadaje zarysowanej powierzchni i ułatwia czyszczenie i pielęgnację. Materiały Tkanina otomańska jest tradycy...Read more »

Admin 10-31 4 Views 0 Comments

Rzemieślnictwo

Co to jest tkanina Dobby?

Dobby tkanina jest tworzona na specjalnym krosnku, który narysuje pewne wątki osnowy - które są wątkami wzdłużnymi w tkanym wzornictwie. Wzbudzone nici wytwarzają małe wzory geometryczne, które powtarzają się w tkaninie. Przedprzemysłowa ręka krosna...Read more »

Admin 11-20 0 Views 0 Comments

Dom i ogród

Co to jest tkanina Gore-Tex?

Tkanina Gore-Tex jest nazwą handlową dla syntetycznego, wodoodpornego i oddychającego materiału stosowanego w odzieży zewnętrznej i wyposażeniu. Technologia Gore-Tex wykorzystywana jest do uprawiania sportów górskich, sportów wodnych, wędkowania, pol...Read more »

Admin 11-29 0 Views 0 Comments

Rzemieślnictwo

Co to jest tkanina Organza?

Tradycyjnie wykonane z włókien, które wytwarzają jedwabniki, tkanina organzy składa się z splotu splotowego, czystego materiału stosowanego w rzemiośle, dekoracji domu, odzieży ślubnej i wieczorowej. Nowoczesne wersje wykonane są z nylonu, poliestru...Read more »

Admin 02-07 2 Views 0 Comments

Dom i ogród

Co to jest tkanina Sunbrella?

Od 1961 r. Tkanina Sunbrella, wyprodukowana przez Glen Raven, Inc. w Północnej Karolinie znana jest z trwałej, zewnętrznej tkaniny używanej do łodzi, parasoli na patio, poduszek i markiz na zewnątrz, ale firma zainspirowała również tkaniny dekoratoró...Read more »

Admin 06-13 0 Views 0 Comments

Rzemieślnictwo

Co to jest tkanina z muslin?

Tkanina Muslin to miękka, prosta tkanina, niedroga tkanina, która zwykle jest wykonana z bawełny. Ma to niewielką liczbę mniej niż 160 wątków na cal kwadratowy, według witryn Fabrics Manufacturers, który zauważa również, że muslin pochodzi z miasta M...Read more »

Admin 10-22 0 Views 0 Comments