Wodorotlenek sodu a rosliny

Advertisement
Dom i ogród

Co to jest pH alkaliczne?

W odniesieniu do koncepcji chemicznej pH, "alkaliczny" jest kolejnym określeniem "podstawowy". Te dwa terminy są wymienne. Skala pH została opracowana w celu uzyskania wartości liczbowej, która odpowiada jakości kwaśnego lub zasadowego...Read more »

Admin 05-08 2 Views 0 Comments

Dom i ogród

Jak usuwać kryształy lematu

Podczas gdy ług może być pomocnym produktem gospodarstwa domowego, jest to również bardzo niebezpieczne. Lye, znany także jako soda kaustyczna lub wodorotlenek sodu, może powodować oparzenia, ślepotę lub inne poważne obrażenia, jeśli są niewłaściwe....Read more »

Admin 02-11 1 Views 0 Comments

Dom i ogród

Co rozpuszcza włosy w ślinie?

Keratyna, białko będące głównym składnikiem włosów ludzkich, twardnieje w zamkniętych, ciemnych warunkach umywalki lub drenażu natrysku, tworząc zatyka, który może być dość uparty, a zatem trudny do usunięcia za pomocą tłoka. Włosy w kanalizacji zazw...Read more »

Admin 02-15 6 Views 0 Comments

Rzemieślnictwo

Jak wyryć metal z kwasem

Acit trawienie jest stosowane zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i przez artystów do tworzenia szczegółowych projektów na metalu lub szkle. Silny kwas służy do cięcia metalu, pozostawiając za sobą szczegółowy obraz. Istnieją dwa ogólne sposo...Read more »

Admin 03-07 3 Views 0 Comments