Trzy zwykłe środki do usuwania plam

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Trzy zwykłe środki do usuwania plam


W pewnym momencie pojawiły się jakieś plamy. Czy to wino na dywaniku, ketchup na bluzce czy plama na płaszcz, wiesz, że plamy mogą być często uparte, a ich wyjmowanie może zająć trochę czasu, nie mówiąc już o smarach łokciowych. Na szczęście istnieje wiele substancji chemicznych, które można wykorzystać do leczenia plam, w tym trzech często używanych w Twoim domu.

Korzyści

Ważne jest, aby rozwiązać zadanie usuwania plam określonych substancjami chemicznymi, ponieważ standardowe detergenty piorące nie zawsze będą wykonywane. W rzeczywistości detergenty do prania i dodatki, takie jak zwykłe środki do usuwania plam i płynny środek do zmiękczania tkanin, mogą często pogarszać sytuację. Przed wrzuceniem poplamionych artykułów odzieżowych do pralki lub poddając tkaniny i tapicerkę maszynom czyszczącym, skorzystaj z zalet pewnych substancji chemicznych, które często mogą wykonywać zadanie i usunąć plamę, zanim będzie to miało czas.

Stosowanie

Przed użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego plamy na tkaniny poplamione lub odzież, usuń nadmiar plamy używając wilgotnego ręcznika papierowego lub szmatki. Następnie sprawdź, czy chemikalia są bezpieczne w użyciu. Większość substancji chemicznych jest wysoce łatwopalna, dlatego gaś świece lub inne źródła otwartego ognia i wypalić wszelkie zapalone papierosy. Po drugie, upewnij się, że substancja chemiczna jest zgodna z rodzajem tkaniny, którą chcesz leczyć. Aceton (środek do usuwania paznokci), na przykład, jest jedyną chemią zwalczającą plamy, ale rozpuszcza tkaniny octanowe. W większości przypadków powinieneś być w stanie znaleźć treść tkaniny i wszelkie szczególne ostrzeżenia umieszczone na etykiecie.

Izopropyl (Rubbing Alkohol)

Izopropyl, lepiej znany jako tarcie alkoholu, jest wspólnym produktem do użytku domowego, który można znaleźć w szafkach kuchennych i szafkach do łazienek. Rubbing alkoholu jest używany do dezynfekcji różnych powierzchni i może być używany do czyszczenia rany lub przygotowania miejsca wstrzyknięcia. Kiedy jest stosowany do zwalczania plam, często jest on najbardziej skuteczny, gdy stosuje się do plamki przez blotting. Użyj wilgotnego papierowego ręcznika lub gąbki, aby rozprowadzić alkohol na powierzchni plamy. Rubbing alkoholu jest doskonałym wyborem do usuwania plam atramentu, a także straszliwego "pierścienia wokół kołnierza" spowodowanego poceniem i olejami skórnymi.

Kwas octowy (biały ocet)

W prawie każdej kuchni można znaleźć kwas octowy lub biały ocet. Zwykle stosowany w marynowaniu mięs, przygotowywaniu sałatek lub warzywa do sauteingu, biały ocet może być również przydatny, jeśli trzeba zaradzić plamom. W rzeczywistości wiele "starych" środków do prania odzieży wezwie do użycia białego octu. Choć nie jest używany powszechnie w celach prania, wciąż skutecznie usuwa plamy. Nieznacznie stosuj biały ocet. Najpierw sprawdź najpierw ukryte szwy i unikaj używania tkanin bawełnianych. Ocet biały może być używany do usuwania kawy, herbaty, owoców, jagód i plam z trawy.

Aceton (Nail Polish Remover)

Aceton może być używany więcej niż usuwanie paznokci. Jest przydatna, gdy jest używana jako miejsce zabrudzenia uporczywych plam, szczególnie plamy farby, plamy rdzy i plamy na laminatach i innych twardych powierzchniach. Plamy oleju mogą być również skutecznie zwalczane i usuwane acetonem. Kiedy jest używany z ostrożnością i oszczędnie, aceton może być również używany do usuwania plam z tkanin. Uwaga: zawsze stosować aceton w dobrze wentylowanym miejscu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.