Tworzenie rodzimego ogrodu

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Tworzenie rodzimego ogrodu

Rośliny rodzą się na wolności bez ogrodników unoszących się nad nimi. Nikt nie wstaje przed świtem, aby podać te rośliny zimnym porankiem. Nikt nie testuje gleby, czy jest zgodny z preferencjami roślin, czy też wybiera idealny nawóz. Rośliny domowe robią to wszystko na własną rękę , dostarczając żywności i siedlisk rodzimych ptaków, owadów i innych dzikiej przyrody. Twarde i niezależne rośliny, które rosną w okolicy są przyjazne dla środowiska i wymagają konserwacji, aby zaprosić do swojego ogrodu.

Rośliny rdzenne zapewniają różnorodność

Był czas, kiedy amerykańscy ogrodnicy starali się tworzyć ogrody generyczne, napełniając swoje stocznie ozdobionymi kulkami ozdobnymi w błyszczących czasopismach. Smaki uległy zmianie i tylko na jakiś czas, ponieważ powszechne wykorzystanie ograniczonej liczby gatunków roślin o wysokiej konserwacji kosztuje na środowisko.

Nie-rodzime rośliny niekoniecznie są złe, ale z definicji - rośliny, które nie rosną naturalnie, tam, gdzie chcesz je sadzić. Oznacza to, że nie nauczyli się radzić sobie z suszami lub powodziami, które występują w Twoim regionie, niekoniecznie są odporne na piaszczystą, gliniastą, kwaśną lub bagienną glebę w Twojej okolicy i prawdopodobnie nie wspierają przyrody, która tam mieszka. Ponadto, nie-tubylcy, którzy uciekają z twoich liści kwiatowych na obszary parkowe lub puszczy i mogą dusić rodzimych roślin, które tam należą.

Powrót do natury

Jeśli zdecydujesz się na rozwój rodzitego ogrodu, pomożesz planecie, a także oszczędzasz sobie pracę. Wybór rodzimych roślin na podwórku zachęca do różnorodności roślin , pomaga ekosystemowi i pozwala pozostawać w łóżku w weekendy, gdy inni ogrodnicy są tam rozprzestrzeniania pestycydów i nawozów.

Rzeczy, których potrzebujesz

Zestaw testowy pH gruntu
RototillerClear plastikoweNarodowe nasiona roślin

Krok 1

Spaceruj po swoim podwórku, aby ocenić warunki, jakie możesz oferować rodzimym roślinom. Zwróć uwagę , ile słońcu jest dostępnych w okolicy i czy łatwo je odprowadza. Jeśli nie masz pewności co do typu gleby, zbadaj swoją glebę lub kup domowy zestaw testowy, aby sprawdzić pH ziemi.

Zidentyfikuj rośliny rosnące na podwórku, które są tubylcami, jak również rośliny niebędące rodzimymi roślinami, które chcesz włączyć do głównie rodzącego się ogrodu. Pomyśl o tym, jak obecnie używasz tej przestrzeni i jak zamierzasz ją używać po zainstalowaniu nowego ogrodu.

Krok 2

Określenie typów zbiorowisk roślinnych może najlepiej pasować do obszaru. Ogrody natury są najprostsze w projektowaniu i działają najlepiej, jeśli wykorzystujesz rośliny w stowarzyszeniach, które pojawiają się w środowisku naturalnym. Na przykład, jeśli Twój stoczni jest piaszczysty i klimat jest gorący, rozważyć wprowadzenie na pustyni pustynnej społeczności roślinnej. Inne możliwe stowarzyszenia to wspólnoty prairy lub lasów.

Krok 3

Zabij duże lub trwałe chwasty , ciągnąc je ręcznie, obcinając glebę o grubości 2 cali na glebę, albo dobrze podlewając chwasty i pokrywając plastikową plandkę przez kilka miesięcy. Unikaj zbędnego kopania, ponieważ może powodować nieczynne chwasty nasiona. Rozważyć między zasiewami, jeśli miejsce nie ma zbyt wielu istniejących chwastów; To dostanie, że rodzimy ogród rośnie szybciej.

Krok 4

Przeczytaj o rodzimych gatunkach, które rosną w Twoim regionie w typie społeczności roślinnej, którą zamierzasz użyć. Odwiedź ogród botaniczny lub ogród macierzysty w ogrodzie botanicznym. Wyjdź z natury i popatrz na typ rodzimej społeczności roślinnej, którą zamierzasz uprawiać i zwróć uwagę na stowarzyszenia gatunków.

Krok 5

Wybierz gatunki roślinne dla Twojej społeczności roślinnej, które rozwijają się w warunkach, które masz. Kupuj młode rośliny, a nie nasiona, jeśli się spieszysz. Użyj rodzimych nasion roślin, jeśli masz więcej czasu niż pieniędzy. Nasiona roślin jesienią , rozsyłając je ręcznie, aby stworzyć naturalny wygląd.

Krok 6

Wyciągnąć chwasty wokół nowych przeszczepów przez pierwsze trzy tygodnie po sadzeniu i podlewać młode rośliny hojnie w tym krytycznym okresie. Jeśli siewasz nasiona, zrób wodę, aby wilgoć była prawie wilgotna, aż rośliny zostaną utworzone, jeśli nie padało. Rośliny Prairie oraz drzewa i krzewy wymagają kilku lat opracowania systemu korzeniowego, który je utrzyma.

Ostrzeżenie

Nigdy nie bierz dzikich kwiatów ani drzew z parków czy lasów i upewnij się, że rodzime rośliny, które kupujesz, nie zostały skradzione. Ogólnie nielegalne jest kopanie roślin z parków, a większość przeszczepionych nie przetrwa. Skorzystaj z roślin i nasion dostępnych w handlu.

Wskazówka

Chociaż potrzeba tak dużo czasu i cierpliwości, aby umieścić w rodzimym ogrodzie jako ogród pełen uprawianych ozdób, wymagana konserwacja jest znacznie mniejsza.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.