Typy kompasów rysunkowych

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Typy kompasów rysunkowych


Kompas był używany od wielu lat do nawigacji, diagramów technicznych i rysunków. Narzędzie to ma na celu umożliwienie użytkownikowi rysowania dokładnych kręgów o różnej średnicy. Kompas nawigacyjny był używany na łodziach do określania kierunków i pozycji kursu w zależności od wiatru. Różniły się od innego używania słowa kompas, który wskazuje kierunek na północ.

Rysunek Kompas

Najbardziej podstawową formą kompasu jest dwa ramiona połączone na górze za pomocą zawiasu pozwalającego na obrót. Na jednym ramieniu znajduje się ostry punkt, który umieszczony jest w środku okręgu, a na drugim pióro lub ołówek, aby narysować koło. Przyrząd może być wbudowany w ramię kompasu lub dołączony niezależnie przez użytkownika.

Łuk Kompasu

Kompas łukowy ma ten sam podstawowy rysunek, co kompas rysunku, ale posiada śrubę wbudowaną w ramiona, które można wyregulować, obracając koło w środku. Oznacza to, że jest w stanie utrzymać łuko okręgu dokładniej niż ręcznie zmieniony kompas rysunku. Nazywa się kompasem łukowym, gdy ramiona są wytwarzane w niewielkim łuku, aby umożliwić jego regulację.

Pasek proporcjonalny

Ta wersja jest kombinacją zarówno rysunku, jak i dziobu. Ramiona przechylają się pośrodku i krzyżują się, podobnie jak nożyczki. Ten projekt wykorzystuje mechanizm śrubowy, który utrzymuje go w miejscu, takim jak kompas z łukami w celu zachowania dokładności.

Drop Kompas

Kompas opadowy posiada tylko jedno ramię obrotowe, które trzyma przyrząd do pisania, a drugi jest zamocowane na swoim miejscu. Kompas jest ustawiany przy użyciu układu śrubowego podobnego do kompasu.

Kompas Beamowy

Dwie ramiona są zamocowane na prostym linijce i mocowane są śrubami na górze. Oznacza to, że dostosowanie kompasu jest bardzo dokładne i może również rysować większe okrąg niż inne wersje.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.