Wielkość Drzewa Avocado Hass

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Wielkość Drzewa Avocado Hass


Drzewo Awokado Hass (Persea Americana Mill var. 'Hass') jest pożądanym szybko rozwijającym się drzewem, które wytwarza wysokiej jakości, o grubych skórkach o długim okresie przechowywania. Kalifornia Avocado Komisja szacuje, że awokado Hass stanowi około 80 procent awokado zużywane na całym świecie. Drzewa awokado Hass są średnie, rozprzestrzeniania się, wiecznie zielone drzewa, które osiąga wysokość 30 do 40 stóp i szerokość 25 do 35 stóp.

Identyfikacja roślin

Drzewa awokado Hass mają symetryczną owalną baldachię, która staje się coraz bardziej otwarta i zaokrąglana wraz z wiekiem. Liście są ciemnozielone, eliptyczne lub owalne i mają długość od 4 do 8 cali. Zielone kwiaty pojawiają się na drzewie na końcu panic końcowych w okresie późnej zimy między styczniem a marcem. Gruboziarniste, gruszkowe owoce pojawiają się wkrótce i dojrzewają pod koniec lata lub wczesną jesienią.

Wybór witryny

Drzewa awokado rosną w pełnym lub częściowym słońcu. Jednak aby uzyskać optymalną produkcję owoców, rośliny awokado Hass w pełnym słońcu z dala od konkurencyjnych drzew baldachimu, wysokich konstrukcji lub linii energetycznych. Drzewo awokado toleruje szeroki wachlarz rodzajów gleb, z wyjątkiem soli lub słabo opuszczonej gleby. Nie stawiać wody stojącej. Powodzie mogą powodować oznaki niedoboru składników odżywczych oraz zmniejszyć wzrost i produkcję owoców. Ponadto chronić drzewa przed silnym wiatrem, które może złamać kończyny drzewa.

Klimat i wzrastający zasięg

Haczyszowe drzewa awokado rosną w strefach wytrzymałościowych USDA w strefach od 9b do 11. Te rośliny tropikalne nie są odporne na zimno, ale w krótkich okresach tolerują temperatury o temperaturze 26 stopni Celsjusza. Drzewa awokado potrzebują cieplejszej pogody, aby podtrzymywać kwiaty, które pojawiają się na drzewie między styczniem a marcem. Drzewa awokado Hass są idealne dla klimatu Kalifornii. Ponad 85 procent przemysłowych awokado w Kalifornii jest awokado Hass, informuje University of Illinois Extension.

Owoc

Awokado Hass jest technicznie jednorodnym jagodem. Jest otoczony jadalną żółtobarwną masą biszkoptową. Awokado nadal rośnie, nigdy nie mięknie, podczas gdy na drzewie. Owoce muszą być zbierane do dojrzewania. Określenie, kiedy zbioru awokado może być trudne. Awokado, które trafia na właściwą scenę, dojrzeje w ciągu około tygodnia. Owoce, które są zbierane przedwcześnie, staną się kruche i niejadalne. Awokado Hassasa zajmuje do 15 miesięcy produkcję owoców o jakości zbioru.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.