Wiosenne zastosowanie mąki kostnej do żarówek tulipanów w strefie 5

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Wiosenne zastosowanie mąki kostnej do żarówek tulipanów w strefie 5


Tulipany (Tulipa spp.) Są jednym z najwspanialszych showstopperów wiosny. Choć są to rośliny twarde i często dobrze się rozwijają, przynajmniej przez kilka lat, bez nawozu, regularne nawożenie pomaga tulipanom cebulki zachować zdrowy i żywy rok po roku. Chociaż mączka kostna jest dobrym dodatkiem do sadzenia w ciągu roku, należy to zrobić jesienią, a nie wiosną.

Wiele rodzajów tulipanów

Członkowie rodziny lilii (Liliaceae), tulipany są zimą odporni na działanie stref odpornościowych od 3 do 8. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w Stanach Zjednoczonych jest wiele rodzajów tulipanów podzielonych na 15 różnych grup lub działów. Należą do nich monikerzy jako pierwsi wczesna grupa, z pojedynczymi kwiatami na od 10 do 14 cali, rozkwitająca wczesną połowę do połowy wiosny lub podwójna grupa późna, z podwójną kwitnącą na 14 do 24 cali łodyg późną wiosną. Niezależnie od ich klasyfikacji, tulipany wolą żyzną, dobrze opróżnioną glebę w pełnym słońcu, a głębokość sadzenia wynosi od 4 do 8 cali.

Zalety Bone Meal

Wykonane z odwodnionych i odtłuszczonych kości zwierząt, mączka kostna jest wykonana z kości zwierząt, które zostały uziemione w celu utworzenia proszku. Jest naturalnie wysoki w minerałach takich jak fosfor i wapń oraz śladowe ilości innych pierwiastków, które rośliny wykorzystują, a także zwierzęta. Z tego powodu dodanie mączki kostnej do sadzenia łóżka działa dobrze jak nawozowy na tulipany i wiele innych rodzajów żarówek.

Spadek najlepszych na posiłek z kości

Tulipany są zazwyczaj sadzone jesienią na wiosnę wzrostu. Sadząc je, wymieszaj posypywanie mączką kostną w glebie na dole otworu do sadzenia, a następnie umieść żarówki na górze. Jeśli utrzymujesz żarówki w tym samym łóżku po roku, dodaj mączkę kostną wraz ze zrównoważonym nawozem, np. 10-10-10 z szybkością 2 kubków mączki kostnej i 5 łyżek na 10 stóp kwadratowych. Najlepszy czas na zapłodnienie w chłodniejszym obszarze, takim jak strefa 5, jest zanim ziemia zamarza, aby można było nadal pracować na glebie.

Śledź na wiosnę

Wiosną, należy zapłodnić tulipany, aby upewnić się, że rosną i rozkwita dobrze. Mączka kostna zazwyczaj działa lepiej jesienią, ponieważ zwiększona ilość nawozu na wiosnę może być zbyt często, podczas gdy roślina rośnie, i zachęca do korzenia. Wymieszaj tę samą ilość rozpuszczalnego nawozu, którą dodałeś jesienią, ale pamiętaj, aby to zrobić między pojawieniem się pędów i przed pojawieniem się kwiatów, zwykle późnym kwietniu lub wczesnym maja, w chłodniejszych miejscach, takich jak strefa 5.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.