Wskazówki dotyczące prania w sprawie usuwania plam poduszkowych

Admin 9 Views 0 comments
Advertisement

Wskazówki dotyczące prania w sprawie usuwania plam poduszkowych


Niewidoczne plamki pod pachami, szczególnie na białych koszulkach. Często komercyjne środki do usuwania plam nie całkowicie usuwają oznaki potu, ale domowe środki zaradcze mogą sprawić, że dokładne czyszczenie plam. Skontroluj odzież przed praniem i przed umieszczeniem jej w suszarce, ponieważ osuszanie może ustalić plamy i utrudnić ich usunięcie.

Zapobieganie

Heloise podpowiedzi Heloise zaleca, aby najlepszą metodą zapobiegania plamom pod pachami było zapobieganie ich tworzeniu. Przed użyciem dezodorantu lub antyperspirantu całkowicie wyschnij. Dezodoranty i antyperspiranty mają składniki reagujące na chemikalia w pocie, które powodują plamy żółkliwe. Pozwalając, aby te reakcje chemiczne uległy rozproszeniu, utrzymuje plamy z przymocowania do odzieży.

Pretreat

Przed praniem, przetrzyj całą objętość płynnego detergentu do prania w plamy potu i umyj tak, jak zwykle. Zastosowanie detergentu do plamy pozwala bezpośrednio rozpocząć pracę bez wody, a dodatkowy detergent w cyklu prania służy jako druga dawka, aby zaatakować plamę.

Ocet winny

Alkohol biały lub ocet jabłkowy doskonale sprawdzają się w starszych plamach potu. Zanurz octu na plamę i spłucz ubranie jak zwykle. Jeśli masz tylko ocet jabłkowy, możesz go używać do usuwania plam, ponieważ nie plama odzieży.

Okresowe mycie gorącą wodą

Heloise zaleca, aby w normalnych warunkach umyć ubranie zimnej wody, zamiast prania bielizny w ciepłej wodzie, co trzecie lub czwarte pranie, co ułatwia usuwanie plam i innych plam.

Aspiryna

Zmiaż dwie aspiryny i wymieszaj je w 1/2 szklanki ciepłej wody. Zanurzyć poplamioną część odzieży w aspirynę i wodę przez co najmniej dwie godziny i umyć, jak zwykle.

Amoniak

Użyj czystej ściereczki lub gąbki, aby wymieszać równe części amoniaku i wody z plamami potu. Pomimo, że amoniak pachnie silnym, nawet jeśli jest rozcieńczony, zapach zmoczy. Umyj zabrudzone ubranie, jak zwykle.

Sok cytrynowy

Pocieraj równe części soku z cytryny i wody w plamy pod pachami. Kwas w soku z cytryny pomaga złamać plamy potu. Umyj szatę tak jak zwykle.

Sól

Wymieszaj 1 qt. Ciepłej wody z 4 łyżkami. Sól. Użyj szmatki lub gąbki, aby zanurzyć słoną wodę na poplamionym ubraniu, aż zniknie plama. W razie potrzeby powtórz czynności i spłucz ubranie jak zwykle.

Proszek do pieczenia

Dodaj 4 łyżki. Pieczenia sody do 1/4 filiżanki ciepłej wody. Mieszanina powinna być pastą. Wklej pastę w plamę pod pachami i pozwól jej wyschnąć. Zostaw pastę na plamie przez co najmniej dwie godziny, i jak zwykle umyj ubranie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.