Zagadnienia podłóg z drewna twardego Hickory

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Zagadnienia podłóg z drewna twardego Hickory


Hickory ma Jankę, twardość, ocenę z roku 1820, czyniąc ją jednym z najsilniejszych drewnianych liściastych. Ta jakość sprawia, że ​​hickory są atrakcyjnym wyborem do podłóg drewnianych. Jednak gęstość drewna sprawia, że ​​praca z niedokończonym hickory jest wyzwaniem. Przed przystąpieniem do instalowania niedokończonej hikory, rozważyć poziom umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem może być wstępnie wykończona podłoga hickory.

Stopnie

Hickory jest dostępny w kilku klasach. Niższe klasy są najmniej kosztowne, ale mogą zawierać więcej węzłów, wąsów i wad niż w przypadku wyższej klasy alternatyw. Te "wady" dają hickory o niższej klasie rustykalny wygląd, który może być idealnym wyborem dla niektórych ustawień, ale nieodpowiednim w innych. Wyższe klasy będą miały gładsze wykończenie. Czynnik w klasie i wyglądzie drewna, aby uzyskać pożądany wygląd pokoju.

Stabilność

Z tendencją do poruszania się, opuchlizną i kurczą się, hickory są mniej stabilne niż inne drewno liściaste, takie jak czerwony dąb. Aby temu zapobiec, podłoga powinna być przystosowana do warunków klimatycznych pomieszczenia przez co najmniej cztery do pięciu dni przed instalacją. Po zainstalowaniu należy jak najszybciej oczyścić wycieki cieczy.

Możliwość pracy

Ironicznie, te same cechy, które czynią hickory dobrym wyborem dla podłogi, powodują pewne problemy z wykonalnością. Skrajna twardość i gęstość hickory sprawiają, że piłowanie jej przy użyciu zwykłych brzeszczotów i narzędzi ręcznych jest trudne. Ostrza tarczowe z węglików spiekanych zaleca się do cięcia ostoi. Używając odpowiedniego kąta, gdy gwoździe hickory jest ważny, ponieważ drewno jest łatwe do rozdzielenia.

Wykończeniowy

Gęstość i jasność drewna sprawiają, że szlifowanie hickory jest wyzwaniem. Ślady szlifowania są łatwiej widoczne niż na ciemnoszarych lasach. Hickory ma zapieczętowane ziarno, które nie posiada plam. Gdy drewno zostanie szlifowane i zainstalowane, powierzchnię należy wycierać wilgotną ściereczką. Procedura ta nazywa się "popping" i otwiera ziarno drewna, co pozwala na zaakceptowanie plam. Odżywka do drewna jest powszechnie stosowana w celu zmniejszenia plam w wybarwionym wykończeniu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.