Zalety matowych i lśniących wykończeń

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Zalety matowych i lśniących wykończeń


Papier matowy i błyszczący to przejścia do wyboru dla fotografów podczas drukowania zdjęć. Błyszczące odcienie połyskują z ostrością i jakością, a matowe wykończenia wykazują profesjonalizm i wymowę. Wybierając rodzaj wykończenia wydruku, który będzie używany do robienia zdjęć, ważne jest, aby rozważyć zalety obu tych zdjęć.

Zabarwienie

Błyszczące wykończenia druku powodują, że kolory w fotografiach wydają się bardziej żywe; Są lśniące i błyszczące. Obrazy są ostre i jeśli są już w formacie cyfrowym, tekstura wydruku nie zostanie pobrana przez skaner. Matowe wykończenia są bardziej wyciszone i mniej krzykliwe. Gdy wydruki matowe są digitalizowane, tekstura papieru zostanie zapisana przez drukarkę.

Blask

Jedną z głównych wad błyszczących wydruków fotograficznych jest olśnienie obrazu. Ponieważ lśniące wykończenia są tak lśniące, odbicia światła na powierzchni mogą odwrócić uwagę od rzeczywistego obrazu. Często trudno jest spojrzeć na błyszczący nadruk z niczego innego niż prosty kąt. Oglądanie błyszczących zdjęć z kątów ukośnych jest często niemożliwe, ponieważ wykończenie odbijnie jasne światło, przebijając obraz. Matowe odbitki nie są tak odbijające jak błyszczące obrazy, dzięki czemu można je oglądać pod każdym kątem w większości warunków oświetleniowych.

Czarny i biały

Matowe wykończenia sprawiają, że obrazy monochromatyczne lub czarno-białe wyglądają lepiej. Fotografia monochromatyczna oparta jest na jasnych i ciemnych wartościach w ramce. Matowe ramki utrzymują światło zewnętrzne przed utratą kompozycji.

Powiększone zdjęcia

Matowe wykończenia zazwyczaj przynoszą korzyści powiększonym wydrukom tylko z powodu braku połysku. Duży, błyszczący nadruk będzie w istocie olbrzymim odbłyśnikiem światła, odbijającym reflektory od jakiegokolwiek światła, przez co stoi, powodując znaczne rozproszenie światła. Takie problemy nie występują na matowym wykończeniu. Wyeliminowanie połysku z dużego obrazu czyni go znacznie bardziej widocznym.

Uszkodzić

Matowe wydruki są mniej podatne na przypadkowe uszkodzenia. Sztywność błyszczących odbitek może sprawić, że odciski palców, brudu i zanieczyszczeń powodują zakłócenia obrazu. Matowe wykończenia nie są lepkie, więc nie przyciągają takich artefaktów. Mimo że odciski palców można czyścić z błyszczących odbitek ręcznikiem z mikrofibry, to samo czyszczenie może spowodować dalsze uszkodzenia.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.