Zasady dobrego wychowania

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Zasady dobrego wychowania


Dobre maniery nie polegają tylko na umieszczeniu serwetek na kolanach i używaniu odpowiednich naczyń. Dobre maniery obejmują życzliwe życie i hojne gesty. Wiedząc, jakie dobre maniery są wielkie, ale jeśli nie masz dobrych manier, dobrze, to jest po prostu niegrzeczne. Odłóż telefon komórkowy, odrzuć muzykę i postępuj zgodnie z zasadami dobrego wychowania, aby mieć pewność, że robisz pozytywne wrażenie w prawie każdym otoczeniu.

Maniery przy stole

Dobrym sposobem na stół jest zapobieganie wypadkom i utrzymywanie innych wygodnych osób przy stole. Siedząc, rozłożyć serwetkę i umieścić na kolanach. Trzymaj łokcie z stołu i nie unoszaj się nad jedzeniem. Ciesz się rozmową, ale połknij jedzenie przed rozmową. Powstrzymaj się, aby dotrzeć do stołu, aby złapać więcej grub. Zamiast tego poproś kogoś, aby przekazał ci talerz. Jeśli ustawienie stolika używa więcej niż jednego widelca lub łyżki, zacznij od naczynia zewnętrznego i idź w kierunku płyty każdego dnia. Chów z ustami zamkniętymi i używaj serwetki w razie potrzeby. Ograniczyć tylko kilka ukąszeń mięsa naraz. Umieść naczynia z boku talerza pomiędzy ugryzieniami. Kiedy skończysz, umieść naczynia na wierzchu talerza, dziękuję swojemu gospodarzowi za dobry posiłek i usprawiedliw sobie, jeśli musisz opuścić stół.

Sposób na życie

Zrób dobre wrażenie z dobrymi obyczajami w pracy. Pomimo, że spędzasz większość dnia w biurze, ważne jest, aby zachować profesjonalizm. Wstać i chodzić po biurku, aby pozdrawiać kogoś, kto nie jest personelem lub częstym gościem. Uścisnąć dłonie, gdy ktoś się spotka. Nie jedz podczas rozmowy telefonicznej lub podczas spotkania, chyba że wszyscy jedzą. Zachowaj głos w akceptowalnym poziomie, niezależnie od tego, czy masz biuro z drzwiami lub kabiną. Pokaż szacunek każdej osobie, z którą się spotkasz, od osoby zajmującej się konserwacją po CEO. Jeśli masz wspólną kuchnię w pracy, posprzątaj po sobie i wykonaj to samo w toalecie.

Ogólne obyczaje

Użyj dobrych manier z szacunku dla innych i siebie. Większość dobrych manier ma uprzejme, obfite zachowanie, takie jak powiedzenie "proszę" i "dziękuję", dzielenie się i na zmianę, uprzejmość języka i powstrzymywanie się od publicznych słów. Trzymaj otwarte drzwi dla innych, które przechodzą. Nie naciskaj ani nie popychaj, nawet gdy się spieszysz. Podczas jazdy w transporcie publicznym zaoferuj swoje miejsce kobietom w ciąży i osobom starszym od ciebie. Przykryj kaszel i kichanie; Nie wołaj głośno i powiedz "przepraszam", jeśli to zrobisz. Bądź pomocny i rozważny od innych uczuć. Postępuj zgodnie z "złotą regułą": traktuj innych w sposób, w jaki chcesz go traktować.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.