Znaczenie Czerwonego Pancerza

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Znaczenie Czerwonego Pancerza


Kolor czerwony, podobnie jak każdy inny symbol, nie oznacza niczego sam. Symbole mają znaczenie tylko wówczas, gdy są używane w określonym kontekście do komunikowania się z kimś, kto potrafi zrozumieć, co znaczy symbol. Użycie czerwonej opaski oznacza różne rzeczy w różnym czasie, ale w kontekście politycznym, zwykle symbolizuje radykalną lewicę.

Symbol rewolucji

Czerwone opaski nie zawsze były symbolem politycznym. Na przykład, w częściach średniowiecznej Francji, prostytutki były prawnie zobowiązane do noszenia czerwonej opaski, aby wskazać ich zawód. Od początku XX wieku czerwona opaska została użyta jako symbol czerwonej flagi i jej rewolucyjnej historii. Czerwona flaga jest często związana z komunizmem, ale pierwotnie była to symbol rewolucji w ogóle, a nie komunistycznej rewolucji. Buntownicy Gminy Paryskiej z 1871 r. Poprowadzili czerwoną flagę jako oficjalną banderę ich krótkotrwałego rządu, ale chociaż wiele z nich to socjalistki, większość z nich nie była komunistami. Socjaliści i inni apelujący o lewicowe idee polityczne nadal twierdzili, że kolor czerwony jest ich własnym.

Symbol komunizmu

W pierwszych dniach rewolucji rosyjskiej w 1917 r. Żołnierze przeciwstawieni do kontynuowania przez Rosję udziału w wojnie z Niemcami nosili czerwone paski, aby pokazać swoje antymilitarne alianse. Rosyjska rewolucja nie była jeszcze na tym etapie komunistyczna, a żołnierze niekoniecznie identyfikowali się jako komuniści tylko dlatego, że przeciwstawili się wojnie. Jednakże komunistyczna Czerwona Gwardia używała czerwonej opaski na ręce, a kolor czerwony stał się symbolem sowieckich komunistów. Na przykład armie bolszewickie stały się znane jako Armia Czerwona.

Symbol Lojalności

W chińskiej rewolucji kulturalnej w latach 1966-1976 działacze studenccy Czerwonej Gwardii nosili czerwone paski jako symbole ich lojalności wobec komunizmu i przewodniczącego Mao. Członkowie Czerwonej Gwardii byli często bardzo młodzi i całkowicie indoktrynowani myślem maoistycznym. Broń Czerwonej Gwardii już nie symbolizowała rewolucji w ogóle, a nawet komunizmu, ale niekwestionowanej lojalności wobec samego Mao. Choć nie byli to technicznie członkowie rządu lub wojskowych, mogli oni terroryzować wszystkich, których podejrzewano o nielojalność wobec rewolucji. Po podzieleniu się na frakcje wojenne i zaczęli walczyć ze sobą, Mao w końcu pozwolił władzom na ich złamanie i zniszczenie ruchu.

Symbol Protestu

Czerwona opaska niekoniecznie wskazuje na lojalność wobec komunizmu lub innych lewicowych ideologów czy zaangażowania w rewolucję. Na przykład uczniowie biorący udział w wielkim protestze na Uniwersytecie Kalifornijskim nosili czerwone opaski, aby symbolizować ich sprzeciw wobec podniesienia czesnego w 2009 roku. Podobnie jak w przypadku innych symboli, czerwona opaska wskazuje tylko na szczególne znaczenie, jeśli osoba, która chce nosić, zamierza znaczenie. Osoba nosząca czerwoną opaskę może zidentyfikować się z komunizmem lub z lewicową polityką radykalną, albo po prostu jako gest protestu przeciw temu. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno jest zapytać.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.