Żółty Daisy Bush & Deer

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Żółty Daisy Bush & Deer


Żółta krzak stokrotka (Euryops pectinatus) jest wiecznie zielonym krzewem, które rośnie prawie przez cały rok w jasno żółte, stokrotne kwiaty. Jest odporny na strefy odporności na wyładunek w Stanach Zjednoczonych w Departamencie Rolnictwa 8 do 11 i wymaga minimalnej dodatkowej opieki. Choć nie jest możliwe zadeklarowanie jakiejkolwiek roślinie całkowicie bezpiecznej od każdego jelenia, żółte krzaczki stokrotne rzadko tracą uszkodzenia jelit.

Opis

Zieleń żółtozielona (Euryops pectinatus "Viridis"), znana również jako złoty stokrotka lub Euryops, łączy się z dużą, zielono liściastą odmianą (Euryops pectinatus "Viridis"), która szybko rośnie do 4 do 6 stóp wzrostu i grubości, Karłowata odmiana (Euryops pectinatus "Munchkin"), która rośnie do bardziej skromnych 3 do 4 stóp wzrostu i szerokości. Nie wymaga szczególnej ostrożności po założeniu i ma powodzenie w pojemnikach, granicach, ogrodach skalnych i narażeniu nad brzegiem morza.

Stan odporny na jelit

Żółty stokrotka jest rzadko poważnie uszkodzony przez jelenie lub łosie i często jest wymieniony jako odporny na jelenie. Ponieważ nie przyciąga jeleni, żółte stokrotki mogą stanowić szczególnie korzystną roślinę przygraniczną. Jako roślina przygraniczna, żółta stokrotka może umożliwić innym, bardziej jeleniowym roślinom mniej widoczne lub trudniejsze do dotarcia przez stada roamingowe.

"Deer Proof"

Chociaż żółta żółta stokrotka jest wymieniona jako odporna na jelit, nie można twierdzić, że roślina jest w pełni bezpieczna od jeleni. Niektóre uszkodzenia jelit pochodzą od jelenia chodzącego lub szczotkującego przeciwko roślinom, a nie ich jedzenia. Co więcej, niektóre stada lub szczególne jelenie mogą być bardziej przyciągane do niektórych rodzajów żywności niż inne. W czasach ciężkiego głodu z przeludnienia, nadmiernego wypasania przez inne zwierzęta, głodu lub suszy, jeleń wyjdzie z normalnych nawyków żywieniowych i spowoduje uszkodzenie niemal każdego źródła żywności, które mogą znaleźć.

Głośne czasy

Czas, w którym rośliny są najbardziej podatne na uszkodzenia jelit, jest wczesną wiosną, kiedy pojawia się nowy wzrost. Najbardziej atrakcyjne dla jelit są mięsiste części roślin, takie jak delikatne gałęzie, kwiaty i jagody. Deer będzie także zbliżał się do domów w ekstremalnych warunkach pogodowych. W zimie śnieg jest płytszy, a pola lepiej się zajmują bliskimi ludziom ludzkim. Podobnie w suszach, stocznie raczej lepiej nawadniane i lepiej roślinne niż otwarte grunty. Jeśli Twój obszar ma dużą liczbę jelit, jelenie może jeść więcej potraw nietypowych do ich diety.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.