Zrób to sam Acid Stain

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Zrób to sam Acid Stain


Barwienie kwasowe może zdobić betonową podłogę w garaży, a także betonowe chodniki i patio. Jest to sposób przekształcania starych, zabrudzonych betonów w atrakcyjną, łatwą do pokonania przestrzeń. Plama tnie powierzchnię chemicznie reagując z minerałami w betonie, zapewniając jednorodne zabarwienie dla każdego zastosowania. Pomimo, że nowy beton prowadzi do najbardziej żywych plam kwasowych, większość niedoskonałości w starszym betonie jest pożądana w przypadku zmian, które zostawiają w ostatecznym wykończeniu plamy kwasowej. Podłogi betonowe barwione kwasem są trwałe i trwałe, wymagają niewielkiej konserwacji.

Rzeczy, których potrzebujesz

Taśma

Tworzywa sztuczne w rolkach

Push-miotła

Kalosze

Gumowe rękawiczki

Okulary ochronne

Maska oddychająca

Uszczelniacz uszczelek (opcjonalnie)

Wycierać

Wiadro do mopa

Odtłuszczacz

Betonowa plamka kwasowa

Opryskiwacz z tworzywa sztucznego

Proszek do pieczenia

Papierek lakmusowy

Uszczelniacz betonu

Opryskiwacz aplikatora uszczelniającego

Przygotowanie

  • 1

Zrób to sam Acid Stain


Taśma z tworzyw sztucznych na wszystkie powierzchnie, które stykają się z betonem. Kwaśna plama zmienia kolor na czarny i jedzie przez metal. Zamiatać beton bez brudów i innych zanieczyszczeń; Push-broom działa dobrze dla tego zadania. Nosić buty gumowe, gumowe rękawiczki i okulary ochronne przed rozpryskiem lub plamą kwasową. Nosić również maskę oddechową.

2

Zanurz niewielką ilość wody na betonie w celu określenia, czy jest on zapieczętowany. Krople wody pochłaniają beton, który nie jest uszczelniony. Jeśli beton jest szczelnie zamknięty, zastosuj strzykawkę. Usuń resztki i dokładnie wyczyść beton.

3

Nanieść środek odbarwiający na beton, a następnie wycierać beton w czystości. Pozostawić beton do wyschnięcia. Odsunąć pozostałą pozostałość.

Barwienie i uszczelnienie

1

Zrób to sam Acid Stain


Rozprowadzić betonową plamę kwasową równomiernie na betonie przy użyciu całkowicie plastikowego opryskiwacza. Użyjcie miotła, aby zapobiec plamaniu się plam. Odczekaj, aż plam będzie trwał przez okres czasu zalecany przez specyfikację produktu, która zwykle wynosi cztery godziny.

2

Zneutralizować proces kwaśny mieszaniną wody i sody sojowej. Użyj jednego pudełka sody do pieczenia na jeden mop wiadro z wodą. Odcedź resztki czystą wodą. Umieść papier litmus na oczyszczonym betonie w celu sprawdzenia jego poziomu pH. Poziom pH musi wynosić od 5,5 do 9. Każde zmywanie powinno obniżyć poziom pH, a w razie potrzeby powtórz proces. Pozwól na całkowite wyschnięcie całego betonu.

3

Nałożyć zaprawę betonową opryskiwaczem aplikatora uszczelniającego. Pozwolić, aby pierwsza warstwa uszczelniacza wyschnęła całkowicie. Nałożyć drugą warstwę uszczelniacza i pozostawić gotowy beton do wyschnięcia.

Wskazówki:

Korzystanie z próżni na sucho na mokro pomaga w usuwaniu sody do pieczenia i wody i przyspiesza proces suszenia.

Przedłużyć żywotność betonu betonowego zabrudzonego kwasem, stosując jedną lub więcej warstw wosku do nowo zaplombowanej podłogi.

Przed barwieniem całej betonowej powierzchni przetestuj plamę kwaśną w niepozornym miejscu.

Użyj wentylatora, aby wspomóc wentylację.

Upewnij się, że wentylacja jest odpowiednia dla tego projektu.

Nie zostawiaj pędzli z użyciem szczoteczki do rozprowadzania plamy kwasowej.

Nie używaj szczotek z metalowymi częściami, ponieważ plama kwasu korozduje metalem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.