Żywienie i Wellness Kariera

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Żywienie i opieka zdrowotna skupiają się na zdrowiu pacjentów, sportowców i innych klientów. Specjaliści w tej dziedzinie są ekspertami w zakresie właściwej diety i zdrowych strategii życia, które pomagają pacjentom odzyskać zdrowie lub utrzymywać strategiczne plany wellness. Niektórzy dietetycy i dietetycy pracują z klientami prywatnymi, inni pracują w sektorze publicznym ze szpitalami lub ze społecznymi organizacjami zdrowotnymi. Większość zajęć żywieniowych i wellness wymaga minimum licencjata w dziedzinie odżywiania lub dietetyków, ale niektóre ośrodki rekreacji i fitness mogą mieć mniej formalne wymagania akademickie. Większość państw potrzebuje dietetyków i dietetyków, aby uzyskać licencję na praktykę.

Żywienie i Wellness Kariera

Centrum Medyczne lub Koordynatorzy ds. Wellness dla Kół Pielęgniarskich

Koordynatorzy ds. Zdrowia często pracują w szpitalach, placówkach medycznych lub domach opieki zdrowotnej oraz tworzą programy żywieniowe dla chorych, osób w podeszłym wieku i starszych pacjentów. Niektórzy pacjenci mają problemy medyczne, takie jak cukrzyca, alergie, wysokie ciśnienie krwi lub problemy z trawieniem, które ograniczają spożycie pokarmów i rodzaje żywności, które mogą jeść. Opiekunowie ds. Żywienia i zdrowia przygotowują opcje menu i obliczają odpowiednie porcje dla pacjentów. Zapewniają pacjentom niezbędne kalorie, witaminy, minerały, węglowodany i białka z różnych grup spożywczych. Pacjenci, którzy wracają z zabiegu, często potrzebują programów posiłków, które powoli pomagają im ponownie dostosować do spożycia pokarmów.

Żywienie i Wellness Kariera

Dietetycy i Nutritionists

Dietetycy i dietetycy współpracują z pacjentami i klientami w celu sformułowania zdrowych praktyk żywieniowych. Doradzają osobom z niedowagą i nadwagą na temat sposobów promowania zdrowych nawyków żywieniowych. Dietetycy i dietetycy projektują menu, aby sprostać indywidualnym preferencjom smaków i pomagać klientom zrozumieć znaczenie zdrowego, zrównoważonego spożycia żywności. Niektórzy zalecają również bezpieczne i łatwe do wykonania ćwiczenia, które zachęcają do ogólnego stanu zdrowia. Muszą nadążyć za aktualnymi odkryciami nauk żywieniowych. Dietetycy i dietetycy prowadzą dzienniki problemów żywieniowych i dietetycznych swoich pacjentów, dzięki czemu mogą dostosować menu i zgłaszać postępy do lekarzy pierwszego kontaktu z pacjentami.

Żywienie i Wellness Kariera

Nauczyciele Zdrowia i Dyrektorzy ds. Programów Wellness Wspólnoty

Niektórzy specjaliści z dziedziny żywienia i zdrowia zajmują się edukacją zdrowotną i dyrektorami programów odnowy biologicznej, aby informować społeczeństwo o ważnych kwestiach zdrowotnych i dietetycznych. Na przykład nauczyciele edukacji zdrowotnej mogą organizować seminaria dietetyczne w lokalnych szkołach, bibliotekach publicznych lub ośrodkach zdrowia publicznego. Ponieważ osoby zajmujące się zdrowiem i odżywianiem nie są lekarzami klinicznymi, nie mogą przepisywać lekarstw ani zabiegów medycznych, ale mogą promować zdrowe opcje życia. Często doradzają klientom w zakresie odpowiednich planów posiłków, programów fitness, technik zarządzania stresem i zdrowego stylu życia, takich jak unikanie palenia, nielegalnych substancji i nadmiernego spożywania alkoholu.

Żywienie i Wellness Kariera

Fitness i Wellness Trenerzy

Niektóre osoby zajmujące się żywieniem i pracownikami odnowy biologicznej koncentrują się na rekreacyjnych aspektach zdrowego stylu życia. Pracują jako instruktorzy fitness, parki i specjaliści rekreacyjni, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy wellness lub eksperci ds. Fitness i rekreacji. Trenerzy fitness i wellness pracują w centrach fitness, siłowni, szkołach i obozach letnich oraz pomagają dzieciom i dorosłym utrzymać zdrowe odżywianie i ćwiczenia fitness. Niektórzy pracują indywidualnie z klientami indywidualnymi, inni prowadzą zajęcia lub nadzorują duże grupy. Trenerzy fitness i trenerzy tworzą plany zmotywowania klientów do ćwiczeń i jedzenia zdrowych posiłków.

Żywienie i Wellness Kariera


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.